سوالات متداول

الکتروپمپ محیطی بیشتر جهت تامین آب آشامیدنی، خدمات ساختمانی (افزایش فشار آب گرم و سرد)، سیستم‌های گرمایشی و خنک کننده کاربرد دارد؛ از همین رو بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ساختمانی از این مدل پمپ در پروژه‌های خود استفاده می‌کنند.

از الکتروپمپ‌های خودمکش می‌توان برای افزایش فشار، آبیاری، کارواش، تخلیه استخر و بطور کلی برای پمپاژ آب تمیز استفاده کرد.

با توجه به جنس پوسته و پروانه این نوع الکتروپمپ‌های سانتریفوژ، لازم است جهت کار با سیالات غیرخورنده در مصارف معمولی و صنعتی استفاده گردد.

در طراحی پمپ سانتریفیوژ تک مرحله‌ای سوراخ‌هایی روی صفحه پشتی پروانه ایجاد شده و یک ست دیگر رینگ‌های سایشی به منظور تعدیل فشار اضافه شده است. همچنین در پمپ‌های چند مرحله‌ای مراحل، روی شفت برعکس شده‌اند بنابراین عدم تعادل یک مرحله برخلاف عدم تعادل مرحله بعدی است.

بر اساس نیاز، پمپ خطی یا زمینی بودن مشخص شود. برند و مدل پمپ، پمپ سیرکولاتور تابع بار حرارتی سیستم می‌باشد یعنی با افزایش قدرت دیگ، دبی پمپ نیز تغییر می‌کند. اتصال دنده‌ای / فلنجی دور موتور و قدرت پمپ / قطر لوله‌های ورودی و خروجی از پمپ سیرکولاتور / محاسبه دقیق و توجه به هد و دبی سیال در گردش مورد نیاز سیستم.

توجه به سیال پمپ شونده از نظر میزان خورندگی، سایش، میزان ذرات جامد، ویسکوزیته، تمایل به کریستالی شدن، فشار بخار مایع، حساسیت به درجه حرارت دبی، ارتفاع مکش، درجه حرارت بهره‌برداری وضعیت نصب، محل استقرار و توان محرکه پمپ،تجربه بهره‌رداری